Ochrona GPS

 

Czym jest i jak działa OCHRONA AutoGuard?

 

Ochrona AutoGuard pozwala chronić mienie i życie. Poniżej znajdą Państwo opis jak od strony użytkownika wygląda korzystanie z ochrony AutoGuard.

 

 

Aby system ochrony GPS mógł działać konieczne jest zamontowanie w pojeździe modułu GPS/GPRS (najczęściej S4), który przemieszczając się wraz z pojazdem określa jego położenie (ostatnie odczyt lokalizacj pojazdu można zobaczyć przez internet). Ta podstawowa funkcjonalność daje nam informację gdzie znajduję się samochód.

 

Idąc krok dalej, w opcji ochrona, wyposażamy moduł GPS/GPRS w element autoryzacji. W tym przypadku każda próba uruchomienia pojazdu (bez wcześniejszej autoryzacji) jest traktowana jako próba kradzieży. Autoryzacja jest potwierdzeniem, że pojazd uruchamia właściciel bądź powołana przez niego osoba.

 

Każdorazowe naruszenie któregokolwiek z zabezpieczeń pojazdu wywołuje natychmiastowy alarm w Centrum Monitoringu. Komunikat alarmowy zawiera bardzo szczegółowe informacje, np.: rodzaj alarmu, lokalizację pozycji pojazdu z dokładnością od 5 do 15 metrów, kierunek i prędkość jazdy.

 

A oto pytaniania, które najczęściej zadają przyszli użytkownicy ochrony AutoGuard:

 

Co się stanie jeśli pojazd nie zostanie autoryzowany?

 

1. Przy najbliższym postoju, pojazd zostanie unieruchomiony.

2. Centrum obsługi klienta AutoGuard poinformuje właściciela o próbie kradzieży.

3. Jeśli nie uda się skontaktować z właścicielem pojazdu, zostanie uruchomiona procedura wcześniej określona przez właściciela (np. telefon do innej wskazanej osoby, powiadomienie policji z podaniem lokalizacji skradzionego pojazdu, etc).

 

Co jeśli zapomnę o autoryzacji?

 

Montowane urządzenie wyposażamy w sygnalizator dźwiękowy, który przypomina o konieczności autoryzacji.

 

Jakie korzyści dodatkowe daje korzystanie z OCHRONY AutoGuard?

 

Większość ubezpieczycieli obniża stawki AC dla pojazdów korzystających z systemu ochrony opartych na GPS/GPRS. W ten sposób można obniżyć części kradzieżową składki nawet do 60% w zależności od ubezpieczyciela.

 

 

Więcej możliwości - ochrona osób

 

Moduł instalowany w pojeździe pozwala również na montaż przycisku antynapadowego. Każdy sygnał alarmowy zawiera bardzo szczegółowe informacje np.: rodzaj alarmu, pozycję pojazdu z dokładności od 5-15 m kierunek i prędkość jazdy. Po naciśnięciu, którego zostaje o tym fakcie poinformowane Centrum Monitoringu AutoGuard, po czym zostaje uruchomiona procedura alarmowa.

 

Każdy sygnał alarmowy docierający do Centrum Monitoringu jest rejestrowany przez system i powoduje bezwzględne nawiązanie kontaktu z abonentem i wyjaśnienie okoliczności powstania sygnału alarmowego.

 

Korzyści z posiadania Ochrony AutoGuard:

 

  • poczucie bezpieczeństwa - system automatycznie odbierze i przekaże do Centrum Monitoringu informację o naruszeniu którejkolwiek z tzw. linii alarmowych ukrytych w pojeździe lub w ładunku. Natychmiast zostaje uruchomiona procedura alarmowa, co w znaczący sposób zapobiega kradzieży pojazdu lub jego ładunku. Procedura ta jest testowana codziennie
  • całoroczna, 24-godzinna ochrona pojazdu, polegającą na monitorowaniu sygnałów alarmowych z urządzenia zamontowanego w pojeździe - gwarancja poprawy bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów oraz minimalizacja ryzyka kradzieży pojazdu
  • bezpośrednia współpraca z Policją na terenie całego kraju, patrole interwencyjne gotowe do reakcji w dużych miastach w czasie 15 minut od potwierdzenia stanu zagrożenia chronionego pojazdu oraz w czasie 30 minut poza tymi aglomeracjami
  • współpraca ze służbami medycznymi czy też pomocą drogową
  • z naszym systemem zabezpieczeń pojazdu masz możliwość ubezpieczenia swojego samochodu ze zniżką sięgającą nawet do 50% (w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego).

 

Inwestycja:

 

Ochrona AutoGuard to inwestycja na którą się składa: