Ochrona radiowa

 

GuardSystem

To innowacyjny i niezwykle skuteczny system ochrony pojazdów i mienia. Wystarczy sobie uświadomić, że ponad 95% skradzionych obiektów  zabezpieczonych przez GuardSystem zostaje odnaleziona jeszcze w dniu kradzieży.

Potrzeba matką wynalazku

Guard System został w całości opracowany i wyprodukowany w Norwegii, na zamówienie  największych towarzystw ubezpieczeniowych, by pomóc w odszukiwaniu skradzionych łodzi i jachtów. Wraz z dalszym rozwojem  znalazł on  zastosowanie w ochronie pojazdów, maszyn budowlanych oraz samochodów.  


Co wyróżnia moduł GuardSystem od innych systemów lokalizacji skradzionego mienia?

Warto zaznaczyć, że  moduł  GS501 po instalacji jest w stanie „ uśpienia” i nie wysyła żadnego sygnału. GuardSystem bazuje na zupełnie innej technologii niż systemy GPS/GSM. Przede wszystkim należy pamiętać, że GuardSystem nie służy do monitoringu i zarządzania flotą, ale jest dedykowany do odszukiwania  obiektów po kradzieży.


Moduł SG 501 to urządzenie  wielkości telefonu komórkowego, z własnym źródłem zasilania, nie ingeruje w elektronikę zabezpieczonego np. samochodu. GuardSystem pozwala na lokalizację modułu z dokładnością   do 3cm, a podziemne parkingi czy stalowe kontenery nie stanowią dla niego żadnej  przeszkody.


Jak w takim razie odbywa się lokalizowanie skradzionego obiektu?

GuardSystem to 16 lat doświadczenia w poszukiwaniu skradzionych obiektów. Guard Systems Polska S.A. kontroluje i zarządza wszystkimi etapami namierzania. Posiada własne 24 h centrum alarmowe, samochody, specjalnie przeszkolony personel  oraz własne samoloty. Ekipy namierzające są w stanie zlokalizować skradziony obiekt z odległości kilkuset kilometrów. W przeciągu 2 godzin samolot jest w stanie zeskanować całą powierzchnię Polski.  

Gdy złodziej chce opuścić granice Polski

Kolejnym atutem GS 501 jest unikalny system kontroli nieunijnych przejść granicznych, umożliwiający rejestrację wszystkich modułów GuardSystem zbliżających się do zabezpieczonych przejść granicznych. Centrala Guard Systems Polska wysyła automatycznie wiadomość SMS o zbliżaniu się obiektu do przejścia granicznego. Jeśli zabezpieczony obiekt opuszcza terytorium Polski za zgodą klienta, to podaną informację traktuje się jako sprawdzian funkcjonowania systemu.