Największa zmora właścicieli flot

Obsługiwanie floty jest drogie.

 

Od paliwa i utrzymania, do ubezpieczenia i odpowiedzialności, kierowcy kosztują, ich nadgodziny, itd. Koszty wciąż rosną. Aby je kontrolować trzeba wciąż trzymać rękę na pulsie. Istnieje potrzeba by te wszystkie dane, których nie da się sprawdzić rozmawiając z kierowcą przez telefon były zapisywane, analizowane i dostępne, najlepiej w formie raportów i widoczne na mapie. Warto wiedzieć co dzieje się w Twoim biznesie. Wiedza, gdzie są kierowcy i co robią, daje naprawdę wiele do myślenia. To ich podejście do pracy znacząco wpływa na koszty.

 

AutoControl pomaga zarządzać pojazdami przez ich śledzenie, monitorowanie, sprawdzanie aktualnej pozycji, prędkości jazdy, stanu paliwa itp. by w czasie rzeczywistym wpływać na skuteczność i wydajność floty.

 

Przyjrzyjmy się w jaki sposób AutoControl pozwala znacząco ograniczyć koszty w firmach transportowych.

 

Gdzie dokładnie znajduje się samochód?

 

Jeśli znamy odpowiedź unikamy kosztownych telefonów, a zamiast nich dosłownie “widzimy” na mapie nie tylko to gdzie się on znajduje. AutoControl pozwala śledzić z jaką prędkością porusza się pojazd, jaką trasę przebył dziś, wczoraj, miesiąc temu. Ile godzin jeździł np. w grudniu ubiegłego roku. Ile trwały jego postoje i najważniejsze: Czy trasa jaką poruszał się pojazd nie odbiega od wyznaczonej?

 

Wystarczy 20 kilometrów naddatku więcej na dzień by 7700zł wymknęło się z kieszeni firmy. Dlatego tak wiele firm stosuje monitoring GPS - nie stać ich na takie straty.

 

To ile kosztują niekontrolowane trasy w Twoim przypadku możesz policzyć korzystając z Kalkulatora GPS. By przejść do Kalkulatora GPS - kliknij tutaj.

 

Nieuczciwość kierowców

 

Jeśli korzystasz z CB w samochodzie to niejednokrotnie słyszałeś o “oszczędności paliwa”, “odstąpieniu paliwa” czy o “tanim paliwie”. Wszyscy dobrze wiemy o co tak naprawdę chodzi i co ten człowiek ma na myśli. Mówi po prostu “sprzedam kradzione paliwo”. Być może nie spotkałeś się z tym problemem u siebie. Ale bywa też tak, że ludzie nie myślący, o tym co się wydarza, w pewnej chwili są totalnie zaskoczeni. Mój kierowca coś ukradł? Niemożliwe! A jednak, zdarza się. Pełne zaufanie jest bardzo trudne i często sporo kosztuje.

 

Rozwiązaniem, które dokładnie wskazuje nagłe ubytki paliwa w bakach proponujemy firmom, które już korzystają z systemu AutoControl i widzą, że kierowca zatrzymuje się w podejrzanych miejscach, a auto zaczyna spalać więcej niż dotychczas.

 

Wtedy warto założyć w pojeździe sondę paliwa. Jedną do każdego zbiornika. Montaż sondy pozwala na dzień dzisiejszy na najbardziej precyzyjny pomiar paliwa w poruszających się pojazdach. A odpowiednio skonfigurowany AutoControl w przypadku nagłych ubytków paliwa wskaże czas, wielkość ubytku i jego miejsce. To naprawdę przydatne informacje.

 

Zleceniodawcy oczekują czegoś więcej

 

Obecnie czas jest cenniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Firmy produkcyjne czy handlowe pracują tak, że zapas towaru jest zamawiany w momencie kiedy zostanie osiągnięte minimum magazynowe (Just In Time - dokładnie na czas). Często oznacza to, że każda godzina niekontrolowanej dostawy w czasie może spowodować zatrzymanie produkcji.

 

Stąd coraz więcej wymaga się od transportu. Zwykle jest to potrzeba “widzenia” gdzie znajduje się dostawa, by przewidzieć, kiedy dotrze na miejsce. Również tą możliwość udostępnia AutoControl. I to dzięki niej wielu użytkowników zdobyło zlecenia wcześniej, najzwyczajniej niedostępne. Temat ten jest o tyle ważny, że po wejściu do Europy, gdzie strategia “dokładnie na czas” jest standardem, wiele zachodnich firm uważa ją za elementarną podstawę współpracy.