FAQ

 

1. Co to jest GPS?

 

Globalny System Lokalizacji (Global Positioning System) opiera się na współpracy: conajmniej czterech satelitów krążących po orbitach, z odbiornikami sygnału na Ziemi. System ten został stworzony na potrzeby armii USA i kiedyś nie był dostępny dla cywilnych użytkowników. Obecnie jest on szeroko stosowany przez miliony ludzi na całym świecie. Dzięki swej dokładności (4m-12m, a w szczególnych przypadkach nawet do 1m) ma powszechne zastosowanie w nawigacji, systemach ochrony i monitoringu, transporcie itp.

 

 

2. Jakie są rodzaje monitorowania pojazdów oparte na GPS?

 

Systemy monitorowania pajazdów można podzielić na systemy aktywne i bierne. Pierwsze to takie które zbierają informacje i wysyłają ją natychmiast np. co 5 minut, do serwerów. Ten system jest idealny kiedy priorytetem jest mieć podgląd na żywo z działania floty. AutoControl jest systemem aktywnym.

Drugi rodzaj systemów jest bardziej pasywny. Dane są zapisywane w pojeździe więc właściciel pojazdów może sprawdzić jak i gdzie jechał kierowca dopiero kiedy sam będzie miał dostęp do pojazdu.

 

 

3. Czy mogę ukryć system przed moimi kierowcami?

 

Oczywiście! Wielu klientów decyduje się na instalacje systemu AutoControl pod nieobecność kierowców.

 

 

4. Na czym polega montaż GPS?

 

Jeśli chodzi o samo urządzenie GPS jest ono umieszczane najczęściej pod tablicą rozdzielczą pojazdu. Wymaga ono takiego podpięcia do instalacji elektrycznej by system ten po pierwsze nie ingerował w sprawne działanie samochodu, po drugie - by urządzenie było widoczne przez satelity.

 

W przypadku zastosowania dokładnego pomiaru paliwa za pomocą sondy - nasi pracownicy robią otwór w baku przez który umieszczana jest w nim sonda paliwa.

Proces montażowy kończy sprawdzenie “łączności” z satelitami, oraz w przypadku pomiaru paliwa - kalibracja zbiorników.

 

 

5. Czy system monitoringu AutoControl, który dostarczacie jest trudny w użyciu?

 

Nasz system jest prosty. AutoControl pozwala “oglądać” podłączone do systemu pojazdy za pomocą zwykłego komputera podłączonego do internetu. Tym samym nie wymagają instalacji skomplikowanego oprogramowania. Dane na temat pojazdu są przesyłane do zewnętrznego serwera AutoControl, dzięki czemu użytkownik nie naraża się na na ich utrate np. w sytuacji awarii używanego komputera.

 

 

6. Dla kogo skierowane są przedstawione moduły i jaki problem rozwiązują.

 

Z prezentowanych modułów korzystają firmy które chcą monitorować pracę kierowców, lokalizację i parametry pojazdów. Są to właściwie wszystkie firmy dla których orgranizacja transportu ma istotne znaczenie.

 

 

7. Jak działa system AutoControl?

 

AutoControl składa się z dwóch modułów: - modułu GPS - czyli urządzenie które lokalizuje pozycje pojazdu - moduł komórkowy - który przesyła odebrane dane do sieci komórkowej i stamtąd do naszych serwerów.

 

Zwykle użytkownicy poza modułem GPS, (moduł śledzenia i przesyłania danych) decydują się na montaż sond pomiarowych do bieżącej kontroli poziomu paliwa w zbiornikach.

 

Wszystkie odczytane dane są przesyłane, a nastepnie archiwizowane na naszych serwerach. Po ich przetworzeniu przez oprogramowanie są one dostepne za pomocą internetu.

 

 

8. Czy potrzebuję jakiegoś specjalnego oprogramowania by korzystać z systemu AutoControl?

 

Wiele systemów ma tą wadę. W przypadku systemu AutoControl, nie potrzebujemy instalować żadnego oprogramowania. Do korzystania z systemu wystarczy przeglądarka Internet Explorer (wersja 6.0 lub 7.0). Przeglądarka ta jest dostępna za darmo na stronie www.microsoft.pl

 

 

9. Jak skonfigurować przeglądarkę Internet Explorer?

 

Pobierz prezentację konfiguracji przeglądarki klikając tutaj. Prezentacja pokazuje jak szybko, krok po kroku dostosować przeglądarkę do współpracy z systemem AutoControl.

 


10. Jacy użytkownicy i w jakich okolicznościach osiągają największe korzyści z używania produktu.

 

Zarządzanie i monitoring floty

Przede wszystkim firmy transportowe by monitorować bieżącą lokalizacje pojazdu oraz jego parametry np. stan paliwa w baku. Im więcej samochody jeżdżą tym szybciej inwestycja w monitoring się zwraca.

 

Coraz częściej też zdarza się, że monitoring jest wymagany od firm transportowych po to by zleceniodawca mógł lepiej zorganizować pracę magazynu i produkcji. Stąd możliwość monitorowania pojazdów bywa warunkiem koniecznym by dostać. zlecenie od danej firmy.

 

Ochrona życia i mienia

 

W tym przypadku równie częstymi klientami obok firm są osoby prywatne, którym zależy na dodatkowym zabezpieczeniu siebie i swojego pojazdu. Przy drogich ekskuzywnych pojazdach, nabywanych w leasingu ochrona GPS jest podstawowym warunkiem udzielenia leasingu.

 

 

Pliki powiązane z tym działem: