• Lokalizator GH 1201
    Lokalizator GH 1201

Lokalizator Personalny - GH1201

UWAGA:  Jeśi szukasz systemu do lokalizowania osób starszych, chorych na Alzheimera lub niepełnosprawnych? Przejdź do strony www.gpslife.pl  

 

Monitorowanie proste jak nigdy dotąd

 

GH1201 to nowość na rynku. Urządzenie to choć swymi rozmiarami nie odbiega od małej komórki kryje w sobie potężne możliwości. To niezwykłe połączeniu modułu GPS i GSM, które może zlokalizować swoją pozycję i za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej wysłać ją gdziekolwiek. Choćby na inny kontynent.

 

 

Jakie funkcje oferuje  GH1201?

 

  • Moduł lokalizacji GPS – określa pozycje urządzenia i w zależności od konfiguracji zapisuje ją w pamięci urządzenia lub wysyła na wskazany serwer (GPRS) lub numer telefonu (SMS). Za pomocą dołączonego do urządzenia kabla USB możemy podpiąć się do modułu GPS i korzystać z niego jak  ze standardowego odbiornika GPS.
  • Rejestrator – magazynuje informacje na temat czasu, długości i szerokości geograficznej, co pozwala na korzystnie z urządzenia również w trybie offline.
     
  • Moduł GSM – daje możliwość korzystając z infrastruktury sieci komórkowej na wysyłanie rejestrowanych danych pod wskazany numer telefonu (SMS) lub na serwer (GPRS). Urządzenie pozwala również na telefonowanie oraz odbieranie rozmów z wybranych numerów (max. 5 ). Dlatego wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla osób starszych mających trudności z obsługą telefonu.


Kto i jak może korzystać z lokalizatora GH1201?

 

Rodzice dając urządzenie swoim pociechom mogą czuć się pewniej wiedząc gdzie znajduje się ich dziecko. W porównaniu z usługami lokalizacji opartych sieci komórkowej (BTS-ach) lokalizator daje znacznie dokładniejsze wskazania pozycji.

 

Osoby starsze – zamiast z telefonu komórkowego mogą korzystać z lokalizatora  (obsługa za pomocą jednego przycisku może być ogromną przewagą w porównaniu ze skomplikowanymi telefonami komórkowymi ). W sytuacjach zagrożenia życia (np. zasłabnięcie, zawał serca) także za pomocą jednego przycisku wysyłany zostaje alarmowy SMS pod wskazany numer z dokładną pozycją urządzenia.

Firmy ochroniarskie – dzięki GH1201 mogą mieć podgląd gdzie w danym momencie znajduje się dowolny  pracownik. Ochroniarz może w każdej chwili wysłać sygnał alarmowy wraz lokalizacją (za pomocą SMS)

Przedstawiciele handlowi -  nie muszą się meldować z tym co robią i gdzie się znajdują. Dyrektor sprzedaży może monitorować położenie samochodów firmowych z poziomu telefonu bądź aplikacji Asistant Track.

 

 

Specyfikacja techniczna GH1201

 

GPS odbiornik

SiRF Star III 20 kanałowy

GPS antena

Wbudowana

GSM częstotliwość

GSM 900/1800 Mhz, 850/1900 MHz

Dźwięk dzwonka

Tak

Wibracje

Tak

Transmisja danych

SMS lub GPRS

Połączenie z PC

USB

Konfiguracja

SMS lub USB

Pamięć wewnętrzna

1MB

Przyciski

6

Blokada klawiszy

Tak

Bateria

Li-Ion lub Li-Pol 750mAh/3.7V

Sygnalizatory LED

3 (Bateria, GSM, GPS/Alarm)

Wymiary (mm)

91 x 44 x 19

Uśpienie (GPS wyłączony / GPRS wyłączony)

336 godzin*

Temperatura pracy

Od -20 do 60 ºC

Waga

80g

 

 

UWAGA: Urządzenie GH1201 zostało zastąpione urzadzeniem GH1202 w którym zwiększono pojemność baterii i udoskonalono protokół komunikacyjny. Więcej na temat nowego urządzenia przeczytasz tutaj.